Energiaválság
Ahogyan a covid-járvány számtalan olyan megoldást szült, amelyek azóta is a mindennapjaink részei maradtak (a digitalizációt például jelentősen felpörgette a pandémia), úgy az energiaválság is előidézhet számtalan olyan változást, amelyek csak elsőre tűnnek kényszermegoldásnak, mert idővel akár magától értetődővé válhatnak.
Ha jobban belegondolunk, az olyan problémák miatt, mint amilyen például a globális felmelegedés, eddig is fontos lett volna odafigyelni az energiafogyasztás mértékére, az energiafelhasználás mikéntjére, és megújuló energiaforrásokban rejlő lehetőségekre is. Most, hogy a klímaváltozás miatti aggodalmak kiegészülnek olyan a történésekkel, amelyek felhívják a figyelmet arra, hogy nem magától értetődő, hogy mindig ugyanolyan könnyen lehet majd hozzájutni az energiához, végképp elérkezettnek látszik az idő, hogy mind egyéni, mind vállalati szinten átértékeljük a kérdést.
Az energiahatékonyság és az energiamegtakarítás talán minden eddiginél aktuálisabbá vált.
Egyre többen nyitnak a szélenergia és a napenergia felhasználása felé. Ehhez persze hozzájárul az is, hogy amíg korábban viszonylag sok időbe került, hogy megtérüljön például egy napelemes rendszer telepítése, addig a jelenlegi rezsiárak mellett ez a megtérülési idő jelentősen lerövidült: számos ilyen beruházás már pár év alatt visszahozza az árát.
Energiamegtakarítás lehetőségek
Hogy egy vállalkozás számára mi a legjobb döntés, az sok tényezőtől függ. A vállalat méretétől, a tevékenységi körtől, a telephely műszaki paramétereitől, és többek között, természetesen, a rendelkezésre álló büdzsétől is.
Egy nagyobb, ipari vállalat esetében akár magától értetődő is lehet, hogy egy állandó energetikai szakértő jelöli ki az irányt, és dönt akár arról, hogy napelem-rendszert telepítsenek a cég telephelyén a szükséges energia termeléséhez.
Ezzel szemben a kkv-szektorban ritka az, hogy egy vezető pontosan átlássa, hogy mikor, és miért érdemes napelem alkalmazása mellett dönteni. A továbbiakban ehhez adunk egy-két tippet!
Energiatakarékossági tippek vállalatok számára
Az egyik legfontosabb kiindulási pont nem más, mint annak a felmérése, hogy a vállalat hol, és mennyi energiát használ. A telephely, a gyártóüzem minden pontján fel kell mérni, hogy mennyi a tényleges fogyasztás.
Ez segít felismerni, és számszerűsíteni, hogy a teljes működési költség mekkora részét teszi ki az energiafogyasztás után fizetendő számla összege. Ebből már ki lehet például számolni, hogy milyen gyorsan tud megtérülni egy napelemes beruházás.
De ez segít akár azt is mérlegelni, hogy egy-egy nagyobb gép vagy berendezés valóban ér-e annyit, amennyi áramot elfogyaszt. Ha a vállalkozás sikeréhez, eredményességéhez elhanyagolható mértékben járul csak hozzá az adott eszköz működtetése, érdemes megfontolni, hogy a továbbiakban is szükséges-e használni.
Arra is van példa, hogy egy gázüzemű berendezést kell elektromos változatra lecserélni, mert így akár a napelemes rendszer is szolgáltathatja számára az energiát.
Vállalati napelem rendszer
Végül, de nem utolsósorban nem árt megemlíteni egy-két érvet a napelem rendszer telepítése mellett.
Korábban gyakran hallott ellenérv volt a napelemes rendszerekkel szemben, hogy az őket működtető eszközök könnyen tönkremennek, és hamar cserélni kell őket, ami miatt nem jelentenek valódi költségmegtakarítást. Ez azonban akkoriban sem állta meg igazán a helyét, mára pedig végképp elvesztette igazságtartalmát. Az utóbbi években jelentős fejlődésen mentek keresztül ezek az eszközök: ma már jellemzően minimum 25-30 évre nyúlik az élettartamuk.
Ha vállalkozásodnak versenyelőnyt szeretnél szerezni, akkor most gyorsan kell döntened. A céges napelem versenyelőny! Akkora gazdasági segítséget jelent, amely észrevehetően és látványosan meglátszik a kiadások csökkenésén. Olykor a vállalkozás fennmaradása múlik egy ilyen döntésen, máskor pedig a céges napelem leküzdhetetlen piaci előnyhöz juttat. Itt az ideje lépni!
Visszwatt védelem
A visszwatt védelem lényege, hogy a napelem rendszer pontosan annyi energiát termel, amennyit adott pillanatban fel tudsz használni. Mivel az inverter szabályozza az egész rendszert, ehhez a visszatáplálásos védelemhez megfelelő inverter kell.
Ez a megoldás elsősorban azoknak előnyös, akik napközben használják a legtöbb energiát. Egy vállalkozásról, ez (néhány kivételtől eltekintve) kétségtelenül elmondható. Aligha kérdőjelezhető tehát meg, hogy a visszwatt védelem is vállalkozásod malmára hajtja a vizet.
Ha szeretnéd te is mentesíteni vállalkozásod az energiaáraknak való kitettségtől, és minimalizálni a rezsiköltségeket is, akkor kattints ide!
Válaszd a GREENGEO-t napelemes rendszer telepítéséhez!